Amical: CSMS Iasi – Stiinta Miroslava 4-0!

UPDATE: CSMS Iasi a castigat amicalul cu Stiinta Miroslava dupa un meci frumos. Stiinta Miroslava a dat o replica frumoasa in acest meci, iar la pauza scorul era doar de 1-0. In repriza secunda, CSMS Iasi a beneficiat de un penalty meritat, care a si fost transformat. In ultimile 20 de minute, ambele echipe au facut modificari, iar rezervele Miroslavei au mai primit doua goluri. Scor final 4-0, iar CSMS asteapta meciul din Liga II – Seria 1, de sambata 1 octombrie, in deplasare la FCM Bacau.

Marti, 27 septembrie, cu incepere de la ora 17:30, Stadionul ‘Emil Alexandrescu’ din dealul Copoului, este gazda unui nou amical al echipei fanion a judetului Iasi, CSMS Iasi. Dupa meciul de saptamana trecuta disputat impotriva celor de la Astra Raducaneni (CRONICA), CSMS Iasi disputa un alt amical impotriva unei echipe din Liga IV Iasi, Stiinta Miroslava – ocupanta locului secund.