Cupa Romaniei – jud. Iasi: S-au stabilit cele 4 echipe din Seria 2!

Duminica – 1 decembrie, cele 8 echipe din Seria 2 ramase in cursa pentru Cupa Romaniei – faza judeteana si-au dat intalnire pentru a stabili care sunt cele 4 echipe din Seria 2 ce vor disputa meciuri in 16-imi cu formatii din Liga 4 Iasi.

SAGEATA POPRICANI – VICTORIA LETCANI 3-0 (NEPREZENTARE)

Dezamagiti ca si-au redus sansele pentru revenirea in Liga 4, cei de la Letcani au pierdut cativa jucatori si au incercat sa amane meciul cu Popricaniul, insa cum gazdele nu au fost de acord cu acest lucru, letcanenii au anuntat ca nu se prezinta si au lasat astfel cale libera celor din Popricani catre 16-imile Cupei.

SPICUL TIGANASI – COM-VAL VALEA LUPULUI 1-7 (0-4)

Ceea ce se anunta unul din derby-urile acestei faze s-a transformat intr-un adevarat fiasco, pentru ca oaspetii au reusit sa faca poate cel mai bun meci al acestui sezon, marcat aproape la fiecare situatie creata in prima repriza. Oaspetii au razbunat astfel singura infrangere din campionat si, daca ne gandim ca l-au adus si pe Dediu (Rapid Dumesti), David Stefan (CSMS Iasi – juniori), Ovidiu Botez (AS Holboca) etc., atunci cred ca acestia vor putea produse o surpriza si in faza urmatoare a competitiei. (REPORTAJ)

VIITORUL PLUGARI – VIITORUL BRAESTI 3-0 (0-0)

Plugariul reuseste surpriza din aceasta serie, daca ne gandim ca acestia au reusit sa fie in primele 4 echipe din serie, chiar daca s-au infiintat abia in urma cu 3 saptamani. Este al treilea succes al Plugariului din tot atatea meciuri disputate. Au marcat Ioan ASTAFEI (min. 63), Neculai CORNEA (min. 66) si Andrei BOTA (min. 85).

BIRUINTA MOVILENI – FORTA PODU ILOAIEI 1-3 D. PRELUNGIRI (1-1 TIMP REGULAMENTAR)

Meci foarte intens pe terenul din Larga Jijia, acolo unde Movileni si Podu Iloaiei s-au anihilat reciproc in timpul regulamentar fiind 1-1. In cele doua reprize de prelungire, jucatorii din Podu au fost mai proaspeti si au reusit sa marcheze de doua ori, reusind astfel o calificare frumoasa.