LiveTEXT – Handbal: HC Vaslui – CSM Bucuresti 31-31!

In cadrul etapei a VII-a din Liga Nationala de handbal masculin, HC Vaslui primeste vizita celor de la CSM Bucuresti, o echipa cu traditie in handbalul national si care a investit mult in aceasta vara. Meciul este transmis in direct de DIGISPORT 1!

HC VASLUI: 1.Bogdan PRALEA 2.Marius RAGEA 6.Mihai BUJOR 7.Marius IGNAT 9.Gabriel COTINGHIU 10.Calin HAGIU 11.Gabriel BUJOR 15.Sabin IGNAT 16.Alin PLESCA 17.Madalin TUTU 23.Dragos SOARE 25.Alin ROSU 27.Sandu IACOB 77.Claudiu STAN 88.Stefan MAROCICO 91.Marian BARAC. Antrenori: Leonard BIBIRIG si Laurentiu COZMA

CSM BUCURESTI: 1.Ionut IANCU 3.Vlad SANCEAN 4.Valentin PATRU 5.Milosevic KRSTO 7.Simovic MARKO 12.Florin DRAGOMIR 13.Tiberiu CONSTANTINESCU 18.Marius NOVANC 21.Milos KONSTANTINOVIC 23.Sasha MARIJANAC 24.Nicusor NEGRU 31.Adrian ROTARU 32.Mario BLAZEVIC 90.Cosmin CAPOTA 92.Razvan MLEDENCIU 99.Iulian STAMATE. Antrenori: Rudic BOJO si Ovidiu Mihaila

Se anuntau 40 de suporteri de la Bucuresti, dar acestia nu au mai ajuns la Vaslui! Au intrat echipele pe teren si acestea sunt prezentate de crainicul salii.

1′ Primul atac apartine bucurestenilor! Novanc arunca de la 9 m si deschide scorul!

2′ Galben pentru MARKO!SOARE pivoteaza frumos la semicerc si egaleaza pentru Vaslui!

3’MARKO arunca de la sold si marcheaza pentru CSM!

4’STAN marcheaza de la 9 m si este egal! Acelasi STAN pleaca pe contraatac si HC preia conducerea! A venit galeria bucuresteana!

5′ Pralea respinge cu piciorul!  Gooool Cotinghiu pe contraatac si e 4-2!

7′ Galben Stan si Marko marcheaza de la 7 m!

8′ Hagiu marcheaza si el de la 7 m! 5-3 pentru HC!

9′ Galben pentru Soare la un fault pe 9 m!

10′ Stan arunca de la 10 m si face 6-3! Pralea respinge peste si este atac pt HC! Stan arunca iar de la 10 m si goool sub transversala!

12′ Contraatac si Ignat face 8-4!

13′ Este 8-5! Pralea intervine excelent si pe atacul urmator, Tutu face 9-5!

14′ Marko marcheaza pentru CSM! 9-6

15′ Eliminare 2 min pentru Sasha! Soare marcheaza de pe semicerc si e 10-6!

16′ Eliminare si pentru Bujor! Se joaca 5 la 5! CSM reduce din diferenta!

17′ Goool Hagiu de la 7 m! Time-out solicitat de CSM!

19′ Gol pentru CSM si eliminare pentru Sabin Ignat! Stan marcheaza in inferioritate! Imediat marcheaza si CSM!

20′ Goool HC in inferioritate si eliminare pentru Sasha, a doua! CSM marcheaza in inferioritate!

21′ Goool superb al lui Hagiu si e 14-10!

22′ Goool de toata frumusetea al lui Constantinescu, din extrema cu mult efect!

24′ 7m si intra Marocico! Sasha nu se intimideaza si marcheaza! Gol si pentru HC Vaslui si e 15-12!

25′ 7 m si eliminare pentru Hagiu! Pralea apara!!!

Atmosfera frumoasa in tribune!

26′ Gol Krsto si time-out solicitat de Bibirig!

27′ Stan marcheaza superb, desi era pericol de pasiv! Obtine si o eliminare! Excelent joc facut de Stan pana acum! Pralea respinge in transversala un sut la vinclu!

30′ Greseala pe ataculvasluian si Constantinescu reduce scorul! Este 16-14 la pauza!

Meci foarte disputat si spectaculos in Sala Sporturilor din Vaslui!

31′ Stan trage, portarul respinge si Soare recupereaza marcand primul gol al reprizei! Fault in atac, Pralea il lanseaza pe Bujor si GOOOL!!!

32′ CSM reduce din handicap prin Constantinescu!

33′ Pralea apara si Hagiu marcheaza cu un sut din saritura de la 10 m! Simovic reduce pentru CSM!

35′ Duel frumos in teren dar si in tribune! Pralea are o noua interventie excelenta!

36′ Pralea iarasi magistral! Stan rateaza atacul si pe contra Constantinescu reduce iar la doua goluri!

38′ Hagiu de la 7m si sunt iar 3 goluri! Recuperare a lui Ignat si Hagiu marcheaza cu o bolta din pozitie foarte grea! Time-out pentru CSM!

40′ Bujor recupereaza si tot el marcheaza pe contraatac! Sunt 5 goluri diferenta, cea mai mare de pana acum!!!

41′ Gol CSM prin Sancelean, insa Marius Ignat reface diferenta imediat!

42′ Eliminare pentru Sorin Ignat si 7 m aparat de Pralea! Zi mare pentru portarul vasluian!

44′ Vasluiul joaca cu portar in camp, pentru a fi egali numeric pe atac! Stan scoate eliminare la Patru!

45′ Pralea scoate din situatie de unu la unu! Pe contra marcheaza Bujor si sunt 6 goluri! Eliminare pentru Stan!

46′ Iarasi Pralea face minuni! Contra Vaslui si sunt 7 goluri! Eliminare pentru Mihai Bujor si Vaslui se apara in 4! Constantinescu marcheaza iarasi cu mult efect din extrema!

47′ Sut violent al lui Krsto si raman doar 5 goluri diferenta!

48′ Gol Hagiu pentru Vaslui! Gol si pentru oaspeti, Krsto cu pamantul! Contra Vaslui si Andrei Bujor marcheaza!

50′ Gol CSM, insa 5 goluri sunt greu de recuperat!

51′ Gol Novanc din pozitie de pivot dupa o angajare frumoasa! Time-out solicitat de Bibirig! Meciul se incinge pe acest final!

52′ Gol superb al lui Soare dupa o angajare pe pivot! Gol CSM si inca o eliminare pentru Soare!

54′ 7 m si eliminare pentru Stan! Constantinescu marcheaza si Vasluiul e in 4 pe atac! CSM revine la doar doua goluri!

55′ Gol CSM si a ramas doar un gol! Eliminari gratuite de la arbitri si oaspetii revin in joc!

57′ Doua greseli de gradinita si CSM preia conducerea! Hagiu rateaza 7 m!

58′ Gol CSM! Bujor reduce din diferenta! Atac gresit oaspeti si pe contra se reface egalitatea! Time- out CSM!

59′ Final incendiar si total neasteptat acum 10 minute! 7 m pentru CSM marcat de Constaniescu! 7 m si pentru Vaslui, iar Hagiu egaleaza printre picioare!

60′ Atac prelungit pentru CSM finalizat cu un 9 m! Krsto trage in transversala si se termina egal!

Incredibil cum HC Vaslui a reusit sa dea cu piciorul unei victorii sigure, daca ne gandim ca in min. 46 aveau un avans de 7 goluri! Revenirea celor de la CSM Bucuresti a fost cu atat mai frumoasa, cu cat acestia au avut chiar sansa victoriei pe final de meci, cand reusisera sa se distanteze la doua goluri! A fost poate cel mai frumos meci de handbal al acestui sezon din Liga Nationala.

Handbal - LN: HC Vaslui - CSM Bucuresti 31-31!